Knajpka Dim Sum Toruń – recenzja!

Chińskie pierożki to mała restauracyjka na terenie Starego Miasta. Miałam tam ostatnio nieprzyjemną sytuację. Prosto po pracy poszłam coś zjeść. Złożyłam zamówienie po czym sprzedawczyni mówi mi, że nie wyda ze stówki.

Poinformowałam, że naprawdę nie mam inaczej. Terminala nie było, a że głodna byłam niesamowicie to popytałam obok czy rozmienią. Oczywiście, że nie. Wracam i Pani mówi, że mogę wziąć na dowóz. No dobrze, chętnie. Ale nie tutaj, muszę zadzwonić pod numer na ulotce. Ach…

Zadzwoniłam i okej – zamówienie można złożyć z tym, że od 25 złotych. Majątek to nie jest, zaryzykowałam prosząc o jakąś tam zupę. Kierowca wpadł po około godzinie z paragonem na ponad trzydzieści złotych. Informuję, że to chyba jakaś pomyłka. Powiedziano mi, że dwadzieścia pięć. No może i tak, ale opłata za dowóz.

Pani z Dim Sum zapomniała powiedzieć, że dowóz jest od tej kwoty. Pan od dowozu o sporej opłacie za usługę. I tak z posiłku za 14 złotych zrobiło się ponad dwa razy tyle. O ile jedzenie dobre, warto spróbować – smakuje zupełnie inaczej niż nasze rodzime w Pierogarni chociażby – o tyle takie numery mnie personalnie mocno zniechęcają i na pewno już tam nie wrócę.

Niestety wiele firm zataja przed klientami ważne informacje. W takiej sytuacji mamy oczywiście prawo odmówić przyjęcia oferty, nikt nam nic nie zrobi. Jednakże polityka tego rodzaju na pewno się do dobrego PR nie przyczynia. U nas w Toruniu jest kilka sklepów nad których ladą wisi informacja po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy lub płatność kartą od 5 złotych.

Warto wiedzieć, że sprzedawca czy właściciel sklepu nie ma prawa do takiego procederu i można to zgłosić odpowiednim organom. Na przykład do Miejskiego Rzecznika Konsumentów (http://www.torun.pl/pl/miasto/miejski-rzecznik-konsumentow). Powinno się walczyć z takimi sprawami, gdzie jawnie się nas oszukuje. Im więcej przypadków jest zgłaszanych, tym mniejsza przebiegłość w szczególności małych przedsiębiorstw.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close