10 nietypowych książek, które musisz zobaczyć!

Nie, nie – spokojnie. Nie będzie tu Kamasutry ani nic takiego. Nie lubię szokować ludzi, bo to głupota. Mogę śmiało powiedzieć, że wychowałam się na książkach. Uczłowieczyły mnie. Nie muszę Wam mówić, że warto czytać i tak dalej. Wiem, że o tym wiecie.

Chciałabym się z Wami podzielić mniej znanymi propozycjami, które na mnie wywarły wrażenie swoją nietypowością, emocjami jakie budziły czy refleksją do jakiej skłoniły.

#Nie boję się. Nicollo Ammaniti.

Nigdy nie kłam. I nie obrzucaj błotem cudzego imienia. Musisz mówić prawdę, zwłaszcza młodszym od siebie. Prawde, zawsze. Wobec ludzi, Ojca Niebieskiego i siebie samego.

To nie jest przypowieść religijna. Przeczytałam ją mając jakieś piętnaście lat. Wprawiła mnie w osłupienie swoim realizmem. Przeniosła mnie w miejsca o których czułam, że znam je doskonale. A fabuła… nie wyobrażacie sobie jak nieoczywista.

# Pan X. Peter Straub.

Dziewiętnaście lat. Szok totalny. Jeśli ogarniecie o co w tym chodziło będę wdzięczna. Czy bohater miał rozdwojenie jaźni?

# Stryj Silas. Joseph Sheridan Le Fanu.

Ja byłam fanką powieści grozy. Moimi ulubieńcami były klasyki. Stoker, Rice, Gogol czy Michaił Bułhakow. Bardzo specyficzna pozycja. Czytelnik zostaje wciągnięty w intrygę i w pewnym momencie przyłapuje się na tym, że zaczyna myśleć jak bohaterka…

# Drzewo Morwy. Jude Deveraux.

To jest moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla kobiet. Obowiązkowa. Bohaterka jest w pewnym sensie podobna do nas. Straciła bogatego męża. A on w spadku zostawił jej… nic. Za tym jednak drogie Panie kryje się bardzo dziwaczny sekret. Historia dodająca otuchy.

# Dzikie Orchidee. Jude Deveraux.

Ja się w tej kobiecie po prostu zakochałam i koniec.

# Co wiedzą zmarli. Laura Lippman.

Fabuła doskonała i naprawdę kryminał nie tylko dla Pań. Tutaj można poczuć pewną antypatię do głównej bohaterki. Budzi emocje.

# Ostatnie miejsce. Laura Lippman again.

Kto sięga po pierwszą powinien zobaczyć też tą.

# Przygody Detektywa Falko. Lindsay Davis.

Tutaj mowa tak naprawdę o całej serii. Jest to cykl kryminalno-przygodowy z wątkami miłosnymi. Przenosi nas do starożytności, gdzie biedny detektyw odkrywa sekrety Forum Romanum.

30550670_1795163707453375_104306980_o

# Tytyłu i autora ostatniej pozycji nie znam, ale może Wy mi przypomnicie.

Fabuła opowiada o dziewczynie, młodej więźniarce, która wykorzystując naiwność otoczenia (akcja rozgrywa się jakoś na przełomie XIX/XX wieku) by wydostać się z kobiecego aresztu. Historia bardzo wciągająca, czytałam ją jakieś osiem lat temu i niestety nie pamiętam… na okładce była kobieta w niebieskiej sukience.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close