torunianka na Patronite.pl

36398950_1830970427206036_8308531873819131904_n

Chciałabym, żebyś miał – drogi czytelniku – porządny ogląd na sprawę zanim udzielisz mi swojego wsparcia 🙂

Co to jest Patronite.pl?

To platforma powstała na bazie koncepcji zza oceanu. Na niej fani, czytelnicy czy instytucje mogą finansować działalność swoich ulubionych twórców. Zrzesza youtuberów, blogerów i pisarzy z całej Polski.

Jeśli jesteś ciekawy opinii będących tam osób zachęcam Cię do posłuchania podcastu 🙂
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zarabiac-na-patronite-doswiadczenia-tworcow

Jak mogę pomagać poprzez Patronite.pl?

Dla każdego liczy się coś innego. Dla mnie najważniejsze jest to czy osobom, które tu przychodzą po prostu podoba się mój blog. Mniejszą wagę przywiązuję do wszystkich spraw pobocznych, bo nigdy nie miałam tak zwanego parcia na szkło.

Jakby nie patrzeć, to tworzy się z myślą o ludziach a nie o ich portfelach… inicjatywa Patronite.pl bierze jednak pod uwagę fakt, iż każdy sieciowy artysta bardzo duży wysiłek wkłada w istnienie tego co robi – od czasu, jaki potrzebny jest do przygotowania publikacji po koszty wynikające z doskonalenia się.

Faktycznie – nie da się ukryć, że jest tak jak mówią. Zdarza się, że chcę zrobić coś naprawdę fajnego, ale istotnie ograniczają mnie fundusze bo sama po prostu nie dam rady udźwignąć całości tego co mogłabym stworzyć (wyjątkowy wyjazd, wywiad lub projekt). To jest tak naprawdę oczywiste dla każdego człowieka, że jeśli chce się coś zorganizować to zwyczajnie trzeba mieć za co… no takie jest życie 🙂

Jeżeli Ty sam uważasz, że to dobra koncepcja i chcesz (po prostu chcesz, bo możesz albo lubisz czy masz taką potrzebę) możesz wybrać jeden z progów na moim profilu i zdecydować o wysokości i przeznaczeniu Twojej help for me ❤ tutaj: https://patronite.pl/torunianka

Dlaczego zdecydowałam się na założenie konta?

Nie będę ukrywać, że wcale nie było to dla mnie tak łatwe jak może się wydawać. Ja wiem oczywiście, że są tam setki osób kreujących internetowe środowisko… ale jednak miałam taką obawę, że być może źle to odbierzecie… albo, że się tam nie odnajdę (za wcześnie, jestem za mała i tym podobne). Takie normalne, ludzkie rozterki… ostatecznie za namową też dołączyłam i zdecydowanie nie żałuję 🙂 ❤

Potem pomyślałam, że przecież to nie ma sensu – bać się, bo przecież wszyscy dobrze mi życzycie i nikt nie jest tu po to by mnie prześladować z powodu tego, że się staram. Chcę by to co robię było robione dobrze. Mam tak ze wszystkim w życiu.

No i jednak nikt nikogo do niczego nie zmusza, bo w to w pełni dobrowolne. Nie chciałabym tylko by ktoś angażował się tutaj z powodu poczucia presji czy przeciwnie – prestiżu. Dla mnie każdy jest tak samo cenny. Nieważne czy tylko zagląda raz na jakiś czas zobaczyć co u mnie nowego, czy przeznacza część swojej ciężko zdobytej wypłaty by razem ze mną rozwijać to miejsce. Ja jestem człowiekiem kierującym się prostymi, dobrymi zasadami.

Co mogę Ci zaoferować?

Każda forma zaangażowania ze strony odwiedzających jest dla mnie bardzo ważna, bo ona mówi mi po prostu nie jesteś osamotniona, a ja aprobuję Twoją pasję i pracę. Każdy Wasz komentarz, polubienie czy udostępnienie to dla mnie znak, że jesteśmy tutaj razem.

I wszystko to zasługuje na docenienie, dlatego jestem tu codziennie. Nawet, gdy danego dnia nie widzisz wpisu to wiedz, że ja i tak coś robię – poprawiam wygląd strony, wyzywam WordPressa za to, że plan businnes do wtyczek kosztuje 900 złotych i pewnie będzie mnie na niego stać za pięćset lat, ale się doczekacie albo myślę nad tym czym podzielić się z Wami w tym tygodniu.

Dla moich Patronów przewiduję jednak – w podzięce za ich wysiłek – dodatkowe formy wspólnej rozrywki takie jak udziały w naszej grupie na Facebooku, możliwość zasugerowania wpisu czy pamiątki (koszulka, zdjęcie). Zaznaczę jednak, że absolutnie nie dopuszczam takiej możliwości by cokolwiek działało w trybie transakcyjnym i nie będę tworzyła tutaj egalitarnych zespołów. To nie sklep internetowy ani sekta. Swoje miejsce ma tutaj każda osoba jaka do mnie zagląda 🙂 ❤

Jakie mam plany na przyszłość?

Takim najważniejszym celem jest dla mnie założenie vloga, dlatego że uczestniczę w dużej liczbie lokalnych (i nie tylko) wydarzeń, które trudno mi relacjonować dla Was w postaci zwykłej notki. Nie da się przekazać pełni widoków, rozmów czy emocji wyłącznie poprzez zdjęcia. Są też niektóre sprawy społeczne o których chciałabym opowiadać na żywo i mieć z Wami większy kontakt, taki bardziej rzeczywisty.

Takie możliwości daje właśnie prowadzenie kanału na YouTube. Ogólnie do tej pory myślałam, że wystarczy po prostu założyć konto i po sprawie… ale nie, kochani. Już po pierwszej relacji okazało się, że kręcenie filmów to wyższa szkoła jazdy… (jak pamiętacie był to Radioteleskop RT-4 – https://torunianka.com/2018/05/29/najwiekszy-radioteleskop-w-polsce-zobacz-wyjatkowa-relacje/).

Stało się dla mnie oczywiste, że bez Was tego nie ogarnę bo do tego potrzeba chociażby transportu, prowiantu bo przecież nie będę ludzi głodzić, sprzętu (stojaki, kamera/telefon) i środków na nagrody w konkursach. Każdy się uczy, prawda? I to chyba na tyle. Tak więc wiedząc już co i jak możesz właśnie teraz zdecydować – czy chcesz dołączyć do grona moich Patronów? ❤

Jeżeli odpowiedź brzmi TAK, to kliknij: https://patronite.pl/torunianka

Dzięki za uwagę.

 

 

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close